Revolvingový úvěr je krátkodobý obnovujicí provozní úvěr, který je určen zejména pro podnikatele a hlavně firmy. V článku se dozvíte mnohem více informací o revolvingových úvěrech.

Revolvingový úvěr pro podnikatele

Revolvingový úvěr je krátkodobý úvěr, který se může obnovovat. Revolvingový úvěr je určen zejména pro živnostníky, OSVČ (osoby samostatně výdělečně činné), pravnické osoby, firmy atd. Pro firmy může být sjednaný revolvingový úvěr skvělým pomocníkem pokud má firma málo finančních prostředků a potřebuje financovat svůj růst.

Účelový revolvingový úvěr

Revolvingový úvěr patří mezi účelové úvěry. Za revolvingový úvěr se nejčastěji ručí firemními pohledávkami. Zjednodušeně se dá říci, že budete ručit vašimi nezaplacenými fakturami. Jaké ručíte tedy poslouží veškeré pohledávky. Na tyto pohledávky bude mít věřitel zástavní právo.

Bankovní i nebankovní revolvingový úvěr

Revolvingový úvěr je nejčastějí poskytován bankami, ale v poslední době začínají do zelí bankám šlapat i nebankovní společnosti. Stále je však výhodnější obracet se na banky. Banky totiž nabízí nejlepší podmínky a banky jsou nejlepší volbou pro další rozvoj vašeho podnikání.

Jelikož je revolvingový úvěr účelový úvěr, tak jsou roční úroky poměrně nízké.