Refinancování úvěrů je sloužení více malých úvěrů či půjček do jednoho velkého úvěru. Refinancování úvěrů vám může měsíčně ušetřit velké peníze. V samotném článku se dozvíte více o refinancování úvěrů. Najdete také seznam bank, které poskytují výhodné refinancování úvěrů.

Sloučíme více úvěrů do jednoho úvěru

Refinancování úvěrů slouží k tomu, že vaše malé úvěry se sjednotí do jednoho velkého úvěru. Tím vám výrazně klesne měsíční sumu, kterou jste museli předtím pravidelně každý měsíc splácet. Nejčastěji se refinancuje 5 malých úvěrů do jednoho velkého úvěru.

Co musíte splňovat pro refinancování úvěrů ?

Pro refinancování úvěrů musíte vlastnit nemovitost. Musíte také být ochoni, dát tuto nemovitost do zástavy a mít na nemovitostí zástavní právo. Za velký úvěr tedy budete ručit svojí vlastní nemovitostí. Můžete se jednat o byt nebo také o rodinný dům či domek. Díky tomuto ručení můžete také počítat s tím, že tam bude docela dost solidní roční úrok.

Refinancování úvěrů vám může ušetřit hodně peňez

Pokud máte například 5 úvěrů či půjček. Tak se každou půjčku platíte nejen vysoké roční úroky, ale dále také poplatky za vedení úvěrového účtu. Takhle si vezmete jeden velký účelový úvěr s nízkým ročním úrokem. A díky tomu můžete měsíčně ušetřit až tisíce korun.

Důležité však je abyste měli dostatečné příjmy, které budete muset prokázat pomocí potvzení o výši vašich příjmů ze zaměstnání či podnikání. Určitě také nesmíte být veden v žádném registru dlužníků, to by vám poté refinancování úvěrů nebylo vůbec schváleno.

Banky, které poskytují refinancování úvěrů

Výhodné refinancování úvěrů nabízejí v České republice především tyto banky:

  • Hypoteční banka
  • Komerční banka
  • Raiffeisenbank
  • Wuestenrot
  • Česká spořitelna