Chcete začít podnikat ? A nemáte dostatek finančních prostředků pro rozjetí vašeho podnikatelského nápadu, pak vám mohou posloužit různé půjčky pro začínajicí podnikatele. Poskytují je klasické banky, ale také nebankovní společnosti a soukromí investoři. V článku najdete více informací.

Začátky podnikání

Začátky téměř každého podnikatele jsou těžké. Na začátku jsou většinou obrovské výdaje, zato příjmy jsou zatím témě na nule. Vždy trvá určitou dobu, než se podnikání tzv. rozjede. Pokud nemáte našetřeno dostatek peňez z předchozího zaměstnání, tak můžete vyzkoušet nějaké půjčky pro začínajicí podnikatele. U nás tyto půjčky poskytují opravdu hodně bank i nebankovních společností.

Rodinné půjčky pro začínajicí podnikatele

Vůbec nejlepší by pro vás byly určitě půjčky pro začínajicí podnikatele od rodiny nebo od nejbližších přátel. Získaly by jste levnou půjčku díky rodinné půjčce. Záleží ale na tom, jak na tom vaše rodina finančně je a jestli si vůbec můžete dovolit vám poskytnout alespoň malou půjčku pro začátek vašeho podnikání. Půjčky v rodině, však někdy nejsou možné a tak začínajicí podnikatelé využivají klasické půjčky pro začínajicí podnikatele.

Bankovní či nebankovní půjčky pro začínajicí podnikatele

Vždy je podle mě lepší využít na začátku půjčky pro začínajicí podnikatele od bank. U bank sice trvá vyřízení půjčky o něco déle a musíte toho hodně doložit, ale v bance jsou vždy o hodně výhodnější podmínky, než například u nebankovní společnosti. Nebankovní společnosti se právě specilazují na ty podnikatele, kteří si žádaly u banky o podnikatelský úvěr, ale neuspěli. Nebankovní společnosti mají mírnější podmínky pro schvalování úvěrů, ale zase je potřeba počítat s tím, že půjčky od nebankovních společností jsou vždy výrazně dražší. A spočítejte si jestli se vám taková půjčku ještě vůbec vyplatí.

Půjčky pro začínajicí OSVČ i právnické osoby

Půjčky pro začínajicí podnikatele jsou určeny jak malým živnostníkům (OSVČ), kteří podnikají na svůj živnostenský list. Tak právnickým osobám, které podnikají pomocí například s.r.o. apodobně. Rozjezd podnikání je vždy těžký a nezáleží na tom o jakou formu podnikání se vlastně jedná.