Půjčky bez ručitele jsou takové půjčky, kde vám za půjčky nemusí nikdo ručit. Půjčky bez ručitele poskytují v České republice především nebankovní společnosti. V článku se dozvíte postupně více informací o těchto půjčkách.

Kdo je to vůbec ručitel ?

Ručitel zjednodušeně ručí za to, že my půjčky či úvěr v pořádku splatíme. Pokud my přestaneme splácet a nebudeme schopni dále splácet své závazky. Tak se věřitel může začít obracet na ručitele a může po něm vymáhat zbylou dlužnou částku. I proto dnes téměř nikdy nechce nikomu půjčit za půjčku. Proto také vznikly půjčky bez ručitele, které mají stále větší oblibu. Dnes si neručí ani ty největší kamarádi.

Co je potřeba na půjčky bez ručitele ?

Půjčky bez ručitele jsou známé tím, že nevyžadují žádnou velkou administrativu. Nemusíte tedy vyplňovat stohy formuláře apod. Musí vám být však více než 18 let. Do nebankovní společnosti si také přineste dva doklady o vaší totožnosti. Nejčastěji se používá dvojice občanský průkaz + cestovní pas. Ale můžete využít i řidičský pas nebo rodný list.

Nebankovní půjčky bez ručitele

Půjčky bez ručitele od nebankovních společností z nebankovního sektoru jsou hodně rozšířené. U nebankovních společností je však třeba si dávat pozor na to u koho si půjčku vlasntě vezmete. Máme u nás spoustu nebankovních společnosti a hodně jich nabízí zcela rozdílně výhodné podmínky. Je tedy důležité věnovat nějaký čas výběru té správné nebankovní spolenčnosti, které mi nabídce alespoň trošku slušné podmínky. Určitě si neberte půjčky, kde je vyžadován nějaký poplatek předem. Dále si dejte pozor na výši sankčních poplatků v případě problémů se splácením.

Vysoké úroky + pohlídejte si smlouvu

U půjčky bez ručitele od nebankovních společností určitě počítejte s tím, že budou mít hodně vysoký úrok. Určitě roční úrok půjde vysoko přes 60 procent. Důležité také je si přečíst celou smlouvu a vyhodnotit si možná rizika. Důležité je číst ty pasáže ve smlouvě, které jsou napsané opravdu mrňavými písmenkami, často se tam skrývají ty nejvíce důležité informace. Klidně si sebou na podepisování smlouvu vemte lupu, bude se vám určitě hodit.